Nie możesz pracować ze względu na sytuację z koronawirusem? Masz biuro podróży, salon kosmetyczny, fryzjerski lub studio tatuażu? A może prowadzisz kawiarnię, restaurację lub małe bistro? Czujesz bezradność? Nie martw się, to minie. Epidemia kiedyś odejdzie, ale czy nadal będziesz mieć do czego wracać?

Jak otworzyć biznes online?

Sytuacja jest patowa. Nie jestem hurra optymistką. Uważam, że czekanie, aż zagrożenie koronawirusem minie nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie liczyłabym także na to, że po epidemii świat będzie wyglądał tak samo. Nie. Wszystko się zmieni i musisz się przygotować na tą zmianę. Bezczynne siedzenie nic Ci nie da. Jeśli za 2 miesiące będziesz mogła spokojnie robić paznokcie, albo wrócisz do prowadzenia swojej knajpki – to świetnie. Tego Ci życzę. Co jednak, jeśli rzeczywistość za parę tygodni będzie już zupełnie inna niż dotychczas?

Jasne jest dla mnie, że nie każdy biznes da się przenieść do sieci, dlatego teraz przed Tobą trudne zadanie. Musisz zastanowić się do jeszcze potrafisz robić, co można robić online? Może znasz się na czymś i możesz tą wiedzą dzielić się z innymi? Ostatnio niezwykle popularne są przecież kursy online, a zbudowanie platformy e-learningowej nie musi kosztować wielu tysięcy złotych. Oczywiście pracując na bezpłatnych rozwiązaniach nie mamy możliwości dowolnej modyfikacji gotowych motywów, ale przyjdzie na to czas, gdy będziesz mieć na to pieniądze, prawda? Wyślij mi zapytanie, a przekonasz się, że mogę Ci pomóc w przystępnej cenie.

Pisz bloga podróżniczego i buduj portal turystyczny

Może zwyczajnie zacznij prowadzić bloga? Pracujesz w biurze podróży (albo masz swoje) i masz na swoim koncie liczne wyjazdy? Wygrzeb stare zdjęcia, opisz swoje wrażenia, oceń hotele i miejsca. Turystyka to bardzo wdzięczny temat do blogowania i działań w social mediach. Jeśli teraz nie będziesz na tym zarabiać, to przynajmniej wykorzystasz czas na promowanie swojego biura w ten sposób i włożony teraz trud przełoży się na pozyskanie nowych klientów w przyszłości.

Przed turystyką niezwykle trudny okres. Kryzys prawdopodobnie wymusi zamknięcie wielu mniejszych biur i przyniesie falę zwolnień. Jeśli chcesz pozostać w branży, musisz dany Ci teraz czas przeznaczyć na przygotowanie do prowadzenia biura online za jakiś czas. Pomyśl o tym. Portal turystyczny pozwoli Ci zminimalizować koszty utrzymania lokalu i biura obsługi klienta, ponieważ Twoim biurem może być Twój dom. Podobnie mogą pracować Twoi konsultanci. Praca zdalna jest naprawdę świetnym rozwiązaniem.

Turystyka przeżyła już wiele trudnych okresów i za każdym razem podnosiła się z kolan. Mocno wierzę, że i tak będzie w tym roku. Jeśli organizujesz wyjazdy zastanów się nad pozyskaniem kontaktów w kraju i pomóż polskim hotelom i miejscom noclegowym w odrobieniu strat. Ważne, abyśmy teraz wzajemnie się wspierali. Jeśli nie wiesz jak założyć bloga we własnej domenie napisz do mnie, a przedstawię Ci preferencyjne warunki współpracy.

Sprzedawaj online

A może chcesz sprzedawać w sieci? W najbliższych tygodniach to właśnie sklepy online będą najbardziej oblegane. Jeśli Twojego biznesu nie da się przenieść do sieci, pomyśl nad handlem, ponieważ to on może być Twoim nowym źródłem dochodu. Sklep online to ogromna inwestycja, ale… można go też zrobić z małym budżetem. Jeśli wykorzystamy WordPressa i dostępne bezpłatne motywy i wtyczki, wówczas koszty wcale nie muszą być duże. Jeśli chcesz otrzymać ofertę napisz do mnie, a prześlę Ci wycenę, która nie zwali Cię z nóg (chyba, że w pozytywnym sensie ;-)). Musimy sobie teraz pomagać…

Miejsca noclegowe i hotele

Spanie online? No nieee… Ale może warto w tym czasie przygotować się na zaproszenie do siebie Gości, gdy będzie to już możliwe. Może to dobry moment na odświeżenie Twojej www, aby aż chciało się do Ciebie przyjechać? Profesjonalną stronę można zrobić za grosze i taka oferta specjalna dedykowana pensjonatom i małym ośrodkom już się tworzy. Możesz już teraz zapytać o wycenę.

Jeśli prowadzisz obiekt noclegowy zapraszam Cię także do BEZPŁATNEGO dodania swojego obiektu do katalogu turystycznego podrozepodlupa.pl. Hotele także mogą skorzystać z tej oferty. Na potrzeby polskich hotelarzy zostaną także opracowane nowe zasady otrzymywania certyfikatu HOTEL POD LUPĄ, ale na to musicie jeszcze poczekać… Oferta jest trakcie przygotowania w taki sposób, aby jak najlepiej Wam pomóc w zaproszeniu Gości do siebie po ustaniu epidemii.

Artystyczna dusza stylistki paznokci

To, jakie cuda na paznokciach potrafią wymalować stylistki paznokci zawsze mnie zachwyca. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w manicurzystce może drzemać prawdziwa artystka. Masz wrażenie, że piszę o Tobie? Wykorzystaj swój talent. Możesz pisać bloga, prowadzić szkolenia online i uczyć innych techniki manicure, ale możesz także swój talent spożytkować na innych płaszczyznach. Pomyśl o rękodziele, malowaniu na innych materiałach (szkle, płótnie, drewnie…). Może to być początek Twojej nowej drogi, którą będziesz mogła realizować także online – sprzedając w internecie. Mnóstwo jest miejsc, gdzie artyści handlują swoimi pracami, a przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć własny autorski sklep. I znów powtórzę – napisz do mnie, a przygotuję Ci specjalną ofertę kryzysową.

Artysta tatuażysta

W zasadzie powinnam tu niemal powtórzyć poprzedni akapit. Jeśli robisz dziary, to nie ma opcji, aby nie było w Tobie duszy artysty 😉 Tak mi się przynajmniej wydaje. Może to moment, aby tworzyć grafiki lub obrazy i na tym zarabiać? Wiem, że nie będzie łatwo… ale masz swój talent, a nie każdy ma to szczęście.

Pomoc w kryzysie

Zawsze uważałam, że musimy się cenić, że nie wolno pracować za darmo i dawać się wykorzystywać. Tworząc swoje oferty zawsze myślałam o tym ile lat zdobywałam moje doświadczenie i ile lat poświęciłam na naukę tego, na czym teraz mogę zarabiać.

Dziś świat zmienił się nie do poznania. Siedzimy w domach, a wielu z nas staje przed obliczem bankructwa i utraty pracy. To właśnie moment, w którym musimy sobie wzajemnie pomagać. Moją pomocą dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców jest zbudowanie specjalnej oferty kryzysowej, którą mam nadzieję w najbliższym czasie opublikować. Nie będę proponować stron www, grafik i tekstów za darmo, ale nowe ceny będą możliwie zredukowane tak, a by pomóc Wam wygrać z kryzysem. Każdy z nas musi zarabiać na życie swoje i swoich bliskich, dlatego postaram się każdemu pomóc na ile mogę. Wkrótce więcej szczegółów.

Póki co, zacznij szukać pomysłu na swój biznes online 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published.