Praca marketera ma niewątpliwie to do siebie, że możesz ją wykonywać z dowolnego miejsca na ziemi. Potrzebujesz tylko sprzętu do pracy i Internetu.

Sprzęt marketera

Zasadniczo potrzebujesz komputera. To Twoje podstawowe narzędzie pracy, ale wraz z rozwojem technologii zmienia się też nasza praca i potrzeby sprzętowe. Jeśli chcesz pracować zdalnie i często zmieniasz miejsce, poczciwy PeCet może Ci nie wystarczyć ? Ja swojego laptopa nie zmieniłabym na żadną stacjonarną maszynę! Przy moim trybie pracy muszę swój sprzęt przemieszczać ze sobą i laptop jest dla mnie zwyczajnie niezbędny.

Drugim narzędziem sprzętowym, które musisz mieć występując w roli marketera jest smartfon. Nie musi być najnowszym modelem iPhona, ale musi być dość szybki, mieć sporo miejsca na pliki i aplikacje oraz przyzwoity aparat. Wybierając swój sprzęt zwróć uwagę na dobrą optykę i jakość wykonywanych zdjęć. Smartfon niejednokrotnie będzie Twoim podstawowym narzędziem w pracy w social mediach.

I wreszcie musisz mieć Internet. Bez niego ani rusz. Musi działać płynnie, bo inaczej będziesz regularnie tracić nerwy, czas i pieniądze.

Aplikacje

Dochodzimy do sedna. Otóż istnieje cała masa aplikacji, które realnie pomagają w pracy każdego marketera. Znajdziesz wśród nich aplikacje, dzięki którym będziesz dostęp do Analyticsa, Google Ads, dysku Google i wielu innych narzędzi Google, przeróżne aplikacje do tworzenia grafik (np. Canva, którą już chyba wszyscy znają), filmów i wielu, wielu innych czynności związanych z pracą marketera. Wśród tych wszystkich aplikacji istnieje także taka, która pomoże zarządzać Ci Twoją stroną postawioną na WordPressie.

Funkcje aplikacji

Niestety większość aplikacji ma bardzo okrojone funkcje i zdalnie, z pomocą smartfona niewiele można zdziałać. Czy zatem warto z nich korzystać?

Otóż wyobraźcie sobie, że o ile nie mogę w zasadzie nic zmienić na stronie głównej i wiele miejsc na mojej www jest nieedytowalna z poziomu aplikacji, to na przykład mogę bez problemu dodać nowy wpis na niniejszego bloga. Ten artykuł powstał właśnie na smartfonie. Taki hit! ?

Narzędzie dla blogerów

W zasadzie WordPress został stworzony z myślą o blogerach, dlatego niepowinno nikogo dziwić, że aplikacja także jest stworzona dla nich, a nie z myślą o webmasterach. Jeśli zatem blogujecie, warto tą aplikację zainstalować na swoim smartfonie, aby swobodnie publikować teksty na wyjazdach, bez konieczności taszczenia ze sobą ciężkiego sprzętu.

Miłego pisania ?

Psst! Jeśli pisanie Ci nie idzie, to zerknij tutaj: https://marketingzglowy.com.pl/produkt/copywriting-pisanie-tekstow-www-blog/