Kto powiedział, że wszyscy spędza my święta tak samo? Jak zredagować świąteczne życzenia tak, aby nikogo nie urazić?
Święta takie jak Ty
Bez względu na wyznanie, w Polsce wszyscy mamy wolne w czasie katolickich świąt Bożego Narodzenia. Chcąc – nie chcąc uczestniczymy w świątecznym szale, ponieważ co najmniej przez cały grudzień wszystko wokół miga, błyszczy i połyskuje, zwiastując święta. Nie mnie oceniać czy o to chodzi, aby konsumpcja była w tych dniach najważniejsza, pozostawiam to pytanie Twojej zadumie.
Duch świąt
Niewątpliwie coś te święta w sobie mają, bo Polacy stają się w tym czasie jakby bardziej otwarci, życzliwi i uśmiechnięci. Trzeba ten stan pielęgnować, aby został na resztę roku 😉 Jakże byłoby cudownie żyć w takiej miłej atmosferze na co dzień, porzucić złe emocje, być dobrym dla innych i dawać dobro…
Życzenia świąteczne
Dobry zwyczaj nakazuje, aby złożyć życzenia świąteczne. Każdy „jakoś” spędza ten czas, ale tu pojawia się haczyk. Co prawda żyjemy w kraju, w którym zdecydowana większość obchodzi święta Bożego narodzenia, siada do wigilijnego stołu i śpiewa kolędy. Musimy jednak pamiętać, że nie każdy wyznaje to samo co Ty 😉
Moim zdaniem, składanie życzeń jest bardzo miłym zwyczajem i należy go podtrzymywać, ale w oficjalnych i służbowych kontaktach raczej unikaj typowo religijnych życzeń, chyba że masz pewność, że ktoś po drugiej stronie jest praktykującym katolikiem.
Bez względu na to w co wierzymy i jak spędzamy ten czas, życzmy sobie spokoju i radości oraz świętowania tak, jak każdy sobie zamarzy! 😉 Wesołych świąt!